Školský
e-mail
Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín
Opäť v knižnici! (III. B)
Dňa 9. júna 2020 sme po dlhšej dobe zavítali do KKĽŠ. Stretnutie žiakov III.C, IV.C a III.B so spisovateľom Miroslavom Kapustom bolo súčasťou cyklu stretnutí detí s tvorcami detských kníh Deti hurá do čítania projektu Knižnica pre všetkých ľudí.

Spisovateľ Miroslav Kapusta žije v neďalekej Banskej Bystrici a okrem kníh pre dospelých je autorom niekoľkých kníh pre deti. Je členom Spolku slovenských spisovateľov, členom literárneho klubu LITERA 2, v Banskej Bystrici, je tiež niekoľkonásobným laureátom rôznych celoslovenských literárnych súťaží v poézii, účastník medzinárodných poetických festivalov, organizátor besied a hudobno-poetických kultúrnych programov. Často účinkuje v programoch pre deti vo Verejnej knižnici M. Kováča v Banskej Bystrici. S uvedenou knižnicou je spoluzakladateľom regionálnej literárnej súťaže pre deti a mládež Banskobystrické pierko. V súťaži pôsobí aj ako predseda odbornej poroty. Je autorom zatiaľ 11 kníh, z ktorých 3 sú pre deti. A jednu si teraz čítame aj v triednych kolektívoch

Deti o stretnutí napísali:
Adelka Š. Ďakujeme, že sme mohli stráviť pútavé vyučovanie v knižnici.
Miška Č.: Bolo to super. Stretli sme spisovateľa Miroslava Kapustu. Rozprával nám, ako ich na vojne rozdeľovali do skupín. Ich veliteľ bol srandista a pridelil ho do skupiny, kde boli samé zvieracie priezviská ako Kapusta, Zajac, Vrána a podobné mená. Mega ma to pobavilo.
Jakub S.: Najviac ma zaujalo, že pán Kapusta robil bojové športy. A ešte sa mi páčili jeho príbehy.
Maťo M.: Miro Kapusta je veľmi milý spisovateľ. Veľmi dobre rozpráva svoje príbehy, ktoré zažil. Bola to skvelá beseda.
Miška K.: Bola to krásna, zaujímavá beseda. Páčilo sa mi, ako ujo Miro Kapusta predstavoval svoje vlastné knižky. Predstavil nám aj jeho knihu: „Nespi, lebo sa Ti prisní“. Rozprával aj všelijaké príbehy o sebe. 
Eva J.: Táto beseda sa mi veľmi páčila. Ujo Kapusta nám čítal príbehy i básničky a hovoril historky z detstva. Malo to humor a dynamiku. Ďakujeme. 


 
< Predchádzajúca   Ďalšia >