Školský
e-mail
Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín
Spolu vyzbierame viac (III. B)
Už po štvrtýkrát sme sa v spolupráci s MsÚ vo Zvolene zapojili do kampane Spolu vyzbierame viac, ktorej cieľom je dať svetu vedieť, že aj nám záleží na našom životnom prostredí. Tento rok sa nám podarilo vyzbierať 12 vriec odpadu, čo je v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi najmenej. Je to dobrá správa, pretože to svedčí o zvyšujúcom sa záujme ľudí o prírodu a okolie v ktorom žijú. Našu školu navštívila aj pani primátorka, ktorá nám poďakovala, že sme sa opäť zapojili do zbierania odpadu v našom meste. Najprv nám rozdali vrecia, rukavice, desiatu a rozdelili sme sa do skupín. Vyzbierali sme veľa smetí a našli sme aj svietnik, žalúzie, tenisovú trofej a keramickú sovu.
Tamarka a Teo 

Najprv sme sa v triede rozprávali o tom, prečo je dôležité starať sa o prírodu a separovať odpad. Vymýšľali sme heslá pre dospelých, aby aj oni neboli ľahostajní k svojmu okoliu. Na školskom dvore nás už čakali pani riaditeľka a pani primátorka a spoločne sme začali akciu Spolu vyzbierame viac.
Ema a Tomáš

Dnes sme zbierali odpad v okolí našej školy. Páčilo sa nám, že pomáhame prírode. Spolu sme vyzbierali veľa smetí a vyčistili niekoľko ulíc a park. Bola to zábava a hlavne sme si uvedomili, aké je dôležité chrániť prírodu.
Miška a Soňa 

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >