Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín

Akcie a aktivity mesiaca

acroread.gif Plán práce na MESIAC 2018 2.7. - 31. 8. 2018 - Letné prázdniny

3. 9. 2018 - začiatok školského roka 2018/19 Výchovná úloha:  

Vestibulové prezentácie:

Poznámky:


Štatistiky

Návštevníkov: 3260828
Mesiac MAREC v našom školskom klube
PRIAZNIVCI A PRIATELIA PUSTÉHO HRADU

Máloktorý hrad na Slovensku má prívlastok najväčší. My Zvolenčania sme právom hrdí, že medzi ne patrí náš starý, históriou opradený Pustý hrad, ktorý sa majestátne vypína nad mestom.

Kedysi pred pár rokmi bol ešte ukrytý v tieni stromov, nebolo ho ani vidieť. Teraz po postupnom odhalení archeológmi a sprístupnení sú na hrade vidieť presné hranice veľkolepej stavby.

Priaznivci Pustého hradu deťom, ale aj širokej verejnosti približujú život v stredoveku formou povestí a legiend. Ďakujeme pánovi Mázorovi, že si našiel čas a v krásnom dobovom kostýme prišiel medzi deti ako rytier Martin. Hovoril im o dôležitosti poznania našej minulosti, ktorú aj my neskôr budeme odovzdávať našim budúcim generáciám. 


BARBINA JE IBA HRAČKA

Každý z nás pozná Barbinu ako bábiku, ktorá sa nápadne podobá vychudnutým modelkám. Veľmi veľa dievčat by sa jej chcelo podobať. Ale nie každý si uvedomuje, že to nie je cesta ku šťastiu a spokojnosti. A práve o zdravom vývine dieťaťa sme mali besedu s lektorkou Holecovou, ktorá nám v príbehu Katky porozprávala o správnych stravovacích a hygienických návykoch v období dospievania. Je už len na nás, aby sme sa nimi riadili...


ROZPRÁVKOVÉ DIVADIELKO

Už po tretíkrát sa deti ŠKD zúčastnili na Regionálnej prehliadke detských divadelných súborov. Tentokrát nás privítalo mesto Detva, kde sme sa predstavili s klasickou ľudovou rozprávkou  O dvanástich mesiačikoch.

Deti zahrali svoje herecké role s veľkým nasadením a hravosťou. Porota ocenila pestrosť kostýmov a kulís. Ďakujeme POS vo Zvolene, že nám dala príležitosť hrať a zorganizovala toto krásne, kultúrne podujatie. Ďakujeme deťom a PZ, ktorí sa na prehliadke zúčastnili.


 
< Predchádzajúca   Ďalšia >