Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín

Akcie a aktivity mesiaca

acroread.gif Plán práce na MESIAC 2018 2.7. - 31. 8. 2018 - Letné prázdniny

3. 9. 2018 - začiatok školského roka 2018/19 Výchovná úloha:  

Vestibulové prezentácie:

Poznámky:


Čajík s mojou starkou - projektový deň 2017 v III. C
Liečivé bylinky sú rastliny, ktoré využívame v lekárstve, kulinárstve či dokonca na spirituálnu potrebu. 

Jeseň je ideálnym obdobím, aby sme si dopriali chutný bylinkový čaj. A my sme si ho v náš projektový deň dopriali do sýta. Pripravili sme postupne 7 druhov bylinkových čajov. Skúmali sme usušenú časť rastliny, vyhľadávali o nej informácie na internete, v knihách a v pripravených materiáloch. Vychutnávali sme si chuť pripraveného čaju, jeho arómu a viedli sme pri tom diskusiu o jeho liečivých účinkoch. Zistené informácie deti graficky spracovali a zapísali na plagát, ktorý bude zdobiť našu triedu. Najmenej nám chutil čaj zo žihľavy dvojdomej.

Výroba darčekov pre našich blízkych tretiakov zaujala asi najviac. Do pripravených plátenných vreciek si namiešali bylinnú zmes, ktorú  označili etiketou s konkrétnym názvom bylín. A darček bol na svete!

Najväčšie prekvapenie projektového dňa „prišlo“ okolo 10:00 hodiny. Zrazu vstúpila do triedy pani Melegová – stará mama Vivien, s plným podnosom mafín, ktoré si deti mohli sami ozdobiť a spapkať. Ponúkli sme ju naším čajíkom a zahĺbili sa do rozprávania o tom, aké to bolo v škole, keď ona bola malá. Priniesla nám ukázať svoj šlabikár i obľúbenú knihu. Keďže dlhé roky bývala v susedstve našej školy, doniesla veľa zaujímavých fotografií okolo roku 1955, keď na školskom dvore – podľa jej slov -veľmi prísny pán školník pripravil každú zimu klzisko pre všetky deti. 

Cítili sme sa s ňou veľmi dobre a dúfame, že čoskoro k nám príde opäť. 

 
Ďalšia >