Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín

Akcie a aktivity mesiaca

acroread.gif Plán práce na FEBRUÁR 2018 


Vestibulové prezentácie: 
• Pomocná ruka, dobrovoľníctvo
• VALETÍN, priateľstvo, láska, hodnotový systém (VMR)

2.2.18 - Polročné prázdniny žiakov školy. Prázdninový vláčik ŠKD, BB Bubácka rozprávka

5.–9.2.18 - LVVK 7. ročníka ZŠ, Krahule

6.2.18,14:00 - Konzultačné hodiny PZ a OZ

6.2.18 - Robohranie, súťažná prehliadka robotov, TU ZV

8.2.18,10:20 - Korupcia? Pridajme hodinu čestnosti - podujatie ŽŠR a MsP Zvolen

12.2.18 - Fotografovanie prvákov

14.2.18,10:40 - Valentín - téma lásky, priateľstva, dôvery - vysielanie rádia Slobodná Trojka

14.2.18 - Matematický expres, medzinárodná internetová súťaž tímov

15.2.18 - Trenčiansky robotický deň, kategória Follower

19.-23.2.18 - Jarné prázdniny. Prázdninový vláčik ŠKD 

19.2.18 - Múzeum hrou, Stredoslovenské múzeum, Banská Bystrica

20.2.18 - Podpoľanie, krásny to kraj, Podpolianske múzeum Detva

28.2.-2.3. - RoboCup 2018, Martin

Poznámka: 
Pohár vedy NEWTON 2018 prebieha podľa harmonogramu organizátorov.

Štatistiky

Návštevníkov: 3167551
Mesiac JÚN v našom ŠKD
CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM 

V rámci projektu Celé Slovensko číta deťom sme sa zúčastnili literárneho čítania v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra. Teta Alenka z CVČ Heuréka nám prečítala niekoľko úryvkov z knižky Opice z našej police. Veľmi sme sa nasmiali aj zabavili na príbehoch veselých opičiek. Niekoľkí z nás si dokonca hneď aj vypožičali túto knižku, aby sme sa dozvedeli, ako príbeh pokračuje...NÁVŠTEVA HRONSEKU 

Výnimočné poklady našej histórie máme všade okolo seba, priam na dosah ruky.
V piatok 16.6.2017 naše deti zažili krásny deň, keď spolu s vychovávateľkami a pani farárkou Mojžišovou navštívili sakrálny, drevený kostolík v Hronseku. Národnú, kultúrnu pamiatku UNESCO.
Deti sa dozvedeli, že stavba musela spĺňať špecifické podmienky. Bola postavená v rokoch 1725 – 1726, teda za jediný rok. Je celá z dreva a bez jediného kovového spoja. Nesmela mať ani zvonicu s kovovým zvonom. Tá bola postavená blízko kostola.
Atmosféra, ktorá na nás dýchala z každej časti kostolíka, bola priam neuveriteľná. Kostol zdobí pozlátený luster, krásny drevený oltár a liturgické obrazy, vymeniteľné podľa jednotlivých sviatkov. Barokový organ z roku 1763 je stále funkčný, dotvára tak zvukovú kulisu kostola. Aj keď meno autora kostola nie je známe, stavbu navštevujú turisti zo zahraničia, ako aj ľudia, ktorí si vážia históriu a predkov, ktorí nám zanechali tento unikátny poklad. Pred kostolom rastú štyri lipy, boli tiež zasadené v rokoch postavenia kostola.
V kostole pôsobili významní dejatelia, ženil sa tu aj spisovateľ A. Sládkovič. Konajú sa tu kultúrne a spevácke podujatia, kvôli výbornej akustike. Deti mali deň plný zážitkov a nových informácií. Môžeme byť právom pyšní na našu minulosť a dedičstvo, ktoré sa nám dodnes zachovalo.


ARBORÉTUM – BOROVÁ HORA

Pri vstupe do arboréta na Borovej hore nás už čakala pani Ing. Kraličová. Tento pekný, letný deň sme prežívali s deťmi ŠKD vo veľmi príjemnej atmosfére krásnej prírody, ktorá nás obklopovala. Nádherné rozkvitnuté ruže všade okolo nás upokojovali myseľ a vôňa šíriaca z nich napĺňala naše zmysly. Deti si postupne prezerali rôznorodú farebnosť ruží, ich veľkosť vzrastu a pomenovania jednotlivých rastlín. Postupne sa deti dostali na najvyšší bod záhrad, kde popínavé ruže tvorili a kési brány a kulisy pri výhľade na naše mesto Zvolen.
Pani Ing. Kraličová hovorila deťom aj o výnimočných situáciách v arboréte, keď z času na čas sem zavíta hladný MACO medveď a pochutnáva si tu na sladkých čučoriedkach. Návštevu arboréta sme ukončili nákupom sukulentov a milou rozlúčkou s poďakovaním pre pani lektorku.