Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín

Akcie a aktivity mesiaca

acroread.gif Plán práce na MAREC 2018 


Výchovné zameranie úloh:
1) Environmentálne aktivity v škole i mimo nej.
2) Škola priateľská k deťom, variabilné podujatia výchovy k ľudským právam
3) Naša škola, literárna a výtvarná súťaž k 70. narodeninám školy

Vestibulové prezentácie
• Osobnosti sveta počítačov
• Rozprávkový kolotoč

3.4.18, 8:30 - Konferencia Učiaca sa škola

4.4.18 - Otvorené školy, workschop projektu NOS (7. ročník)

5.4.18 - Vítanie vtáčích poslov jari (ENV), Arborétum ZV, žiaci 3. a 4. ročníka

10.4.18 - Konzultačné hodiny PZ a OZ

12.4.18 - Deň otvorených dverí pre rodičov žiakov

13.4.18 - Spolu vyzbierame viac, jarné čistenie mesta (IV. A, B, C)

13.4.18 - Dopravná výchova, teoretická časť (1. -4. ročník)

13.4.18 - Recyklujeme ... papier, plast aj textil - projektový deň ŠKD, environmentálny program OZ Slatinka

16.4.18 - PISA 2018, medzinárodné meranie 15- ročných (náhradný termín 23.04.2018)

17.4.18 - Okresné kolo MO 6. -8. ročník

17.4.18 - exkurzná činnosť žiakov

17.4.18 - Hráme sa s písmenkami, tvorivé stretnutie predškolákov MŠ Tehelná so žiakmi I.A a I.B 

18.-20.4.18 - Ekozber papiera, environmentálna výchova v praktickom živote

20.4.18, 10:00 - Lesnícke dni 2018. Storočné letokruhy

20.4.18 - Kamarát strom - popoludnie v Španej doline, exkurzná činnosť ŠKD

20. a 21.4.18 - Zápis detí do 1. ročníka ZŠ

23.-27.4.18 - Škola v prírode Chata Bystrá Tále (2. ročník)

23.-27.4.18 - Škola v prírode Chata Kollárová, Ostrý Grúň (4. ročník)
26.4.18, 13:00 - Stretnutie organizátorov NOS projektu Otvorené školy za účasti ŽŠR, dobrovoľníkov a účastníkov projektu

Poznámky:
V apríli pokračuje Kurz spoločenského tanca a spoločenskej výchovy  žiakov 8. ročníka ZŠ.
V apríli končí medzinárodná súťaž Pohár vedy NEWTON 2018.


Štatistiky

Návštevníkov: 3201819
Mesiac JÚN v našom ŠKD
CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM 

V rámci projektu Celé Slovensko číta deťom sme sa zúčastnili literárneho čítania v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra. Teta Alenka z CVČ Heuréka nám prečítala niekoľko úryvkov z knižky Opice z našej police. Veľmi sme sa nasmiali aj zabavili na príbehoch veselých opičiek. Niekoľkí z nás si dokonca hneď aj vypožičali túto knižku, aby sme sa dozvedeli, ako príbeh pokračuje...NÁVŠTEVA HRONSEKU 

Výnimočné poklady našej histórie máme všade okolo seba, priam na dosah ruky.
V piatok 16.6.2017 naše deti zažili krásny deň, keď spolu s vychovávateľkami a pani farárkou Mojžišovou navštívili sakrálny, drevený kostolík v Hronseku. Národnú, kultúrnu pamiatku UNESCO.
Deti sa dozvedeli, že stavba musela spĺňať špecifické podmienky. Bola postavená v rokoch 1725 – 1726, teda za jediný rok. Je celá z dreva a bez jediného kovového spoja. Nesmela mať ani zvonicu s kovovým zvonom. Tá bola postavená blízko kostola.
Atmosféra, ktorá na nás dýchala z každej časti kostolíka, bola priam neuveriteľná. Kostol zdobí pozlátený luster, krásny drevený oltár a liturgické obrazy, vymeniteľné podľa jednotlivých sviatkov. Barokový organ z roku 1763 je stále funkčný, dotvára tak zvukovú kulisu kostola. Aj keď meno autora kostola nie je známe, stavbu navštevujú turisti zo zahraničia, ako aj ľudia, ktorí si vážia históriu a predkov, ktorí nám zanechali tento unikátny poklad. Pred kostolom rastú štyri lipy, boli tiež zasadené v rokoch postavenia kostola.
V kostole pôsobili významní dejatelia, ženil sa tu aj spisovateľ A. Sládkovič. Konajú sa tu kultúrne a spevácke podujatia, kvôli výbornej akustike. Deti mali deň plný zážitkov a nových informácií. Môžeme byť právom pyšní na našu minulosť a dedičstvo, ktoré sa nám dodnes zachovalo.


ARBORÉTUM – BOROVÁ HORA

Pri vstupe do arboréta na Borovej hore nás už čakala pani Ing. Kraličová. Tento pekný, letný deň sme prežívali s deťmi ŠKD vo veľmi príjemnej atmosfére krásnej prírody, ktorá nás obklopovala. Nádherné rozkvitnuté ruže všade okolo nás upokojovali myseľ a vôňa šíriaca z nich napĺňala naše zmysly. Deti si postupne prezerali rôznorodú farebnosť ruží, ich veľkosť vzrastu a pomenovania jednotlivých rastlín. Postupne sa deti dostali na najvyšší bod záhrad, kde popínavé ruže tvorili a kési brány a kulisy pri výhľade na naše mesto Zvolen.
Pani Ing. Kraličová hovorila deťom aj o výnimočných situáciách v arboréte, keď z času na čas sem zavíta hladný MACO medveď a pochutnáva si tu na sladkých čučoriedkach. Návštevu arboréta sme ukončili nákupom sukulentov a milou rozlúčkou s poďakovaním pre pani lektorku.

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >