Školský
e-mail
Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín
Vítanie vtáčích poslov jari
S príchodom jari, prebúdzaním prírody sa žiaci I. C, III. A, III. B zúčastnili zaujímavého a poučného podujatia pod názvom Vítanie vtáčích poslov jari, ktoré sa konalo v Arboréte Borová Hora. Deti sa tu zoznámili so životom a migráciou operencov žijúcich v našom okolí a sami si mohli vyskúšať krúžkovanie a vypúšťanie vtákov na slobodu. Odborníci na danú tematiku im trpezlivo odpovedali na ich zvedavé otázky. 

Pri príležitosti Dňa vtákov sme mali možnosť vidieť niektoré dravce, ktoré so sebou priniesli žiaci Strednej odbornej školy lesníckej v Banskej Štiavnici. Najväčším zážitkom pre žiakov bolo vyskúšanie si zaujímavej práce sokoliarov.

A čo na to deti?

-o vtákoch sme sa naučili veľmi veľa. Držali sme na ruke jastraba, plamienku. Veľmi sa nám tam páčilo.

- išli sme s triedou na Borovú Horu, krúžkovali a vypúšťali vtákov. Mohli sme držať sovu malú, jej meno bolo Cecilka, videli sme ako papá dážďovky a hmyz.

- v Arboréte sme vypúšťali vtákov, napr. Červienku obyčajnú, sýkorku. Najviac sa mi páčilo, že sme ich mohli mať na ruke a mohli sme ich hladkať.

- boli sme v Arboréte a videli sme krúžkovanie vtákov. Mohli sme ich vypustiť do prírody. Ďalej sme podľa zvuku museli uhádnuť druh vtáka. Učili sme sa rozoznávať stopy vtákov.

- na vlastnej koži sme zažili, ako sa cíti vtáčik v búdke.

- výlet Borová Hora sa mi veľmi páčil. Lesníci nám rozprávali zaujímavosti o vtákoch, a my sme hádali ich mená, keď sme uhádli meno vtáka, mohli sme ho vypustiť do prírody. Mohli sme si chytiť a pohladiť dravce, napr. sokola, sovu a pod. 

- páčili sa mi trubači, ktorí nám zahrali na lesných rohoch.

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >