Školský
e-mail
Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín
Trieda II. B
Hra na botanikov ...alebo čo všetko sa naučíme v parku (III. B)
Ráno sme sa v triede trochu pohrali s kockami (nie, nemyslite si, že len tak sme sa hrali na koberci, my sme stavali stavby podľa plánov, kreslili sme pohľady spredu, sprava, zľava i zhora), potom sme sa obliekli a šli sme do parku. Tam už na nás čakala lektorka pre júnové outdoorové vzdelávanie Ing. Lesanka Blažencová. 

Park je veľmi zaujímavé miesto, plné života. Hľadali sme rôzne rastlinky, písali sme ich názvy na chodník. Najzaujímavejšie to však bolo pri jazierku pri TU, pretože tam nie je pokosená tráva, všetky kvety tam nádherne kvitli a čmeliaky si veselo bzučali. V nepokosenej tráve naozaj pulzuje život. Vystrihli sme si makety motýľov z papiera. Tie stačilo priložiť ku kvetom a príroda nám sama vytvorila nádherne farebné motýlie krídla. 

Celý článok...
 
Opäť v knižnici! (III. B)
Dňa 9. júna 2020 sme po dlhšej dobe zavítali do KKĽŠ. Stretnutie žiakov III.C, IV.C a III.B so spisovateľom Miroslavom Kapustom bolo súčasťou cyklu stretnutí detí s tvorcami detských kníh Deti hurá do čítania projektu Knižnica pre všetkých ľudí.

Spisovateľ Miroslav Kapusta žije v neďalekej Banskej Bystrici a okrem kníh pre dospelých je autorom niekoľkých kníh pre deti. Je členom Spolku slovenských spisovateľov, členom literárneho klubu LITERA 2, v Banskej Bystrici, je tiež niekoľkonásobným laureátom rôznych celoslovenských literárnych súťaží v poézii, účastník medzinárodných poetických festivalov, organizátor besied a hudobno-poetických kultúrnych programov. Často účinkuje v programoch pre deti vo Verejnej knižnici M. Kováča v Banskej Bystrici. S uvedenou knižnicou je spoluzakladateľom regionálnej literárnej súťaže pre deti a mládež Banskobystrické pierko. V súťaži pôsobí aj ako predseda odbornej poroty. Je autorom zatiaľ 11 kníh, z ktorých 3 sú pre deti. A jednu si teraz čítame aj v triednych kolektívoch

Deti o stretnutí napísali:
Celý článok...
 
Počítame vonku (III. B)
Päť prštekov na ruke,
päť kvietočkov na lúke,
päť guľôčok v jednej jamke,
utekajme k našej mamke!

Pamätáte sa ešte na tú pesničku? 

Celý článok...