Školský
e-mail
Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín
Trieda IV. B
S rozprávkou v rozprávke - projektový deň 2019 v V. B
Projektový deň sme sa rozhodli zorganizovať v priestoroch školy, pretože práve teraz, na začiatku piateho ročníka, potrebujeme čas na spoločné aktivity, rozhovory a zážitky triednej učiteľky a kolektívu detí. Témou našej práce boli čitateľské skúsenosti detí s príbehom. 

Všimla som si, že mnohí čítajú knihy dokonca aj v škole cez prestávky. Využili sme teda literatúru, ktorú deti prečítali doma z vlastnej vôle a podľa vlastného výberu. Keďže majú spoločné aj knihy, ktoré „letia“, prirodzenou cestou sa vytvorili mini-tímy detí, ktoré čítajú to isté. Čitateľskí „fajnšmekri“ si zvolili cestu individuálneho projektu. 

Celý článok...
 
TESCO sa nám otvára (IV. B, C)
Určite ste niekedy rozmýšľali nad tým, ako vyzerajú priestory v obchodoch tam, kde máme vstup zakázaný? My teda áno. Po vzájomnej dohode sa VSTUP ZAKÁZANÝ zmenil na VSTUP POVOLENÝ.

V dvoch februárových termínoch HM TESCO Extra – Zvolen Západ otvorilo svoju cestu do zákulisia. Privítala pani riaditeľka Krchňavá, ktorá nás zobrala do zasadačky. Tam sme sa porozprávali o tom, ako to v takomto veľkom kolose funguje. Dozvedeli sme sa, že TESCO Zvolen má 130 stálych zamestnancov a 60 brigádnikov. V priebehu dňa majú 3 400 až 3 800 zákazníkov.

Okrem toho, že sa tovar predáva a zákazníci si ho berú domov, vzniká aj odpad, najmä z oddelenia ovocia a zeleniny. Potravinový odpad tvorí denne 440 až 500 kg, vyvezie sa do veľkého zberného kontajnera, ktorý potom odvezie kontrahovaná spoločnosť. Už dve prevádzky na Slovensku majú kontajner, ktorý slúži ako kompostáreň, teda priamo „vyrábajú“ kompost. Nepotravinový odpad sa triedi ďalej, v TESCU je zberné miesto pre použité batérie, ktoré je dôležité správne zneškodniť a nie len tak hodiť do koša.

Celý článok...
 
Vianočná pošta (2018)
Po prvýkrát tohto roku sme sa zapojili do projektu Spravme Vianoce neznámym starkým! (Vianočná pošta). Do domovov dôchodcov sme poslali vlastnoručne vyrobený vianočný pozdrav. Pre potešenie, pre radosť...

Všetkým, ktorých máme radi, 
zopár prianí posielame.
Nech ste zdraví, stále šťastní, 
nech nový rok je prekrásny, 
majte lásky a zdravia veľa preveľa 
z úprimného srdca Vám to želajú žiaci IV. B

Celý článok...