Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín

Akcie a aktivity mesiaca

acroread.gif Plán práce na MESIAC 2018 2.7. - 31. 8. 2018 - Letné prázdniny

3. 9. 2018 - začiatok školského roka 2018/19 Výchovná úloha:  

Vestibulové prezentácie:

Poznámky:


Štatistiky

Návštevníkov: 3261298
Trieda VI. B
Športovo – turistický krúžok
V dňoch 11. až 13. mája 2018 sme sa v rámci záujmového krúžku zúčastnili výletu do krásneho prostredia neďaleko mestečka Kokava nad Rimavicou. V okolí penziónu Močiar sme sa venovali športu, turistike a kolektívnym spoločenským hrám. Bolo nám super, hlavne strava bola vynikajúca.

Celý článok...
 
Projektový deň 2017 v VI. B
Mladí archeológovia

Počas už tradičného projektového dňa sme si v spolupráci so Stredoslovenským múzeom v Banskej Bystrici mohli okrem prehliadky múzea a načerpania množstva zaujímavých informácií vyskúšať prácu archeológa na vlastnej koži. 

Teraz už vieme že náročnú. Poskladať z hromady črepinových úlomkov aspoň malý kúsok misky či džbánu bolo nad naše sily. Už oveľa viac sa nám darilo pri výrobe misiek pravekou technikou z modelárskej hliny, ktoré sme si zobrali domova mohli sme sa pochváliť rodičom. Rovnako zaujímavé bolo aj na nejaký čas ponoriť sa do stredoveku a nasať atmosféru života tohto obdobia. Nikto z nás by veru nemenil. Za úlohu sme navyše dostali vypracovať pracovné listy na dané témy, ktoré potom budeme môcť využívať na vyučovaní. Napriek upršanému počasiu sme prežili veľmi zaujímavé dopoludnie.

žiaci VI .B

Celý článok...
 
Agrofilm 2017 (VI. B)
logo festivalu AGROFILM 2017
Streda 5.10.2017, piata vyučovacia hodina, biológia, téma Včely. Ale prečo sedieť a učiť sa v triede? Pokyn pani učiteľky Krupovej, aby sme sa prezuli v nás vyvolal otázky: Čo sa deje?, Kam ideme?, Čo tam budeme robiť? Kongresové centrum ŠD Ľ. Štúra sa stalo učebňou pre našu triedu. 

Prečo sú včely v meste dobrá vec, čím sú pre človeka užitočné, koľko očí majú... bolo len niekoľko otázok, na ktoré sme po krátkom kvíze hľadali odpovede spolu s lektorkami združenia Živica. Dozvedeli sme sa o projekte chovu včiel v mestách na streche budov, o fair trade potravinách, prečo si kúpiť práve ne. Odhalili sme tajomstvo čiernej škatule – kompostéru, v ktorom sa hemžili stovky kalifornských dážďoviek. 

Zistili sme, že príroda nám ponúka nespočetné možnosti využiť ju ekonomicky a zároveň ekologicky v náš aj jej prospech. Záverom bola sladká odmena v podobe medu od mestských včiel vo Zvolene. Ďakujeme, že sme sa mohli zúčastniť takejto výučby.

žiaci VI. B

Celý článok...