Internetová
žiacka knižka
Rozvrh
hodín

Akcie a aktivity mesiaca

acroread.gif Plán práce na SEPTEMBER 2017 


4.9.2017 - PRVÉ ZVONENIE - slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018

6.9.2017 - LÉGIOVLAK 2017, Projekt VMR, návšteva múzea na koľajniciach, 4. ročník ŠKD

7.9.2017, od 7.00 - Back to school, živé vysielanie Fun rádia, Sajfa víta našich žiakov v škole

7.9.2017, 10.30-12.00 - Spomienkový deň holokaustu a rasového násilia

7.9.2017, 16.00 - Triedne stretnutia s rodičmi 2. stupeň ZŠ

12.9.2017 - Dopravná výchova na MDI pre žiakov 1. a 4. ročníka

12.9.2017, 16.00 - Triedne stretnutia s rodičmi žiakov 1. stupňa ZŠ

26.9.2017, 8.30 - Európsky deň jazykov – školská relácia, Variabilné podujatia multikultúrnej výchovy, Zážitkové učenie ŠVK Banská Bystrica - 5. ročník

27.9.2017 - Skok sem, skok tam..., Európsky týždeň športu 2017, športové popoludnie pre deti ŠKD, fitness ihrisko - prírodný park Lanice 

29.9.2017 - Deti, hurá do čítania, celoslovenský projekt - beseda a tvorivá dielňa s ilustrátorom J. Martiškom pre deti 1. ročníka

Východická aktivít výchovného charakteru
• Základná organizácia života školy (tvorba stabilnej sociálnej klímy, pravidlá triedy/kolektívu).
• Európsky týždeň športu, cvičenia v prírode, podporné rozvojové aktivity zdravého spôsobu života.
• Národný program prevencie obezity a Národný program podpory zdravia (aktualizácia 2014 -2017)

Vestibulové prezentácie
• Prvé zvonenie - organizácia života v škole.
• Vzdelávacie poukazy - ponuka záujmových krúžkov.

Trieda VIII. C
Opäť úspešní v súťaži Matematický expres
Dňa 15. februára 2017 o 9.00 hod. boli tri štvorčlenné družstvá z našej školy pripravené pri počítačoch, aby si zmerali sily s ďalšími 624 tímami zo 144 škôl na Slovensku a v Čechách v medzinárodnej súťaži Matematický expres, ktorú organizuje organizácia P – mat. 

V kategórii siedmy ročník súťažil tím v zložení: 
Nikolas Hamarik (VII.C) 
Michal Švec (VII.C) 
Michal Hrčka (VII.A) 
Alexandra Butkovská (VI.C). 

V on-line súboji 128 tímov úspešne obhájili vlaňajšie tretie miesto a opäť sa umiestnili na bronzovej priečke. Srdečne blahoželáme!

Celý článok...
 
Projektový deň 2016 v VII. C - Za živú rieku Hron
A veru, Hron vďaka nám ožil. Najskôr pri jeho prameni za obcou Telgárt, pod Kráľovou hoľou. Vietor prefúkal aj tých, ktorým z vetroviek vykúkali len oči, mráz sa nám dostal až pod kožu. My sme však boli odhodlaní začať našu bádateľskú cestu. Chvíľu sme sa čudovali, prečo nevidíme široko – ďaleko nič len akúsi drevenú búdku. Práve tam sa však ukrýval poklad – voda vyvierajúca spod zeme vytvárajúca priezračnú hladinu studničky sviežej priezračnej vody. Každý sa chcel pozrieť, odfotiť, nabrať si vzorku alebo sa aj napiť či dokonca „okúpať“. Odmerali sme ešte teplotu vodu, vzduchu a rýchlosť vetra a už sme sa zohrievali teplým čajom v autobuse. Z okien sme pozorovali scenériu nádhernej prírody a zväčšujúce sa meandre rieky.

Hrejivé slnečné lúče nás vylákali von na našej druhej zastávke v obci Valaská. Nabili nás energiou a dobrou náladou. Pozorovali sme a fotili si brehové rastliny a vodné živočíchy. Odobrali sme ďalšiu vzorku vody z rieky Hron. Pomocou špeciálnych roztokov sme merali množstvo kyslíka, amoniaku, fosforečnanov, dusičnanov vo vode. Stali sa z nás na chvíľu mladí výskumníci. Veľmi nás to všetkých zaujímalo. 

Malá vodná elektráreň v Šalkovej – naša posledná zastávka. Na vlastné oči sme sa presvedčili ako dielo človeka zmení charakter krajiny, rieky a aj život v nej. V dobrom či v zlom? Aj o tom sme diskutovali cestou do školy. 

Ani nuda, ani stres len tímová práca v tvorivom duchu a dobrej nálade sú tými správnymi slovami pre náš projektový deň. Tešíme sa na jeho pokračovanie.

Celý článok...
 
Súťaž S múzeom do lesa

Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene pripravilo druhý ročník súťaže „S múzeom do lesa“. Hlavnou témou bol medveď hnedý. Najskôr sme sa celá trieda zúčastnili na výstave spojenej s prednáškou o našej najväčšej šelme. Nádherné fotografie a pútavé príbehy oslovili každého. Súťažiť však mohli len traja z nás. Simona, Nati a Nikolas dostali množstvo študijných materiálov, ktoré im mali pomôcť pri náročnej príprave. Odmenou za ich zodpovednú prípravu bolo 3. miesto spojené s peknými vecnými cenami. 

Srdečne im blahoželáme a tešíme sa z ich úspechu.

Celý článok...